23 Nisan 2012 Pazartesi

Çizgili Elbise- The Striped Dress

Uzun zamandır bir şeyler paylaşmak için sabırsızlanıyordum. Ama, maalesef, okulda sınavlar çok yoğun olduğu için, bir türlü dikişe zaman ayıramadım. Bu elbiseyi bir ay önce dikmeye başladım. Sadece yakası kalmıştı. Ancak dün yakayı dikip elbisemi tamamlayabildim ve bugün hemen giydim :)I’ve been feeling impatient to share somethings with you for long. But, unfortunately I couldn’t spend enough time for sewing since I was in midterm period of my school. I started to sew this dress a month ago. I did it except the collar. However I was able to sew the collar, complete my dress and wear it today. :)
Model Burda’dan. (Sayı: 2012/02, Model: 109C) Elbisenin rahatlığını beğenmiştim. Bir de yatay çizgili jarse kumaştan oluşu çok sevimli geldi bana. Elimde de Kadıköy Cuma Pazarı’ndan aldığım çizgili bir kumaş vardı. Ama ben çizgileri dikey kullandım. Bana bu kumaşta dikey çizgiler daha hoş göründü.Pattern is from Burda magazine. (Issue: 2012/02, Pattern: 109C) I liked the comfort of this dress. Moreover, I found jersey with horizontal stripes so cute. I also had a fabric which I bought from Kadıköy Friday Bazaar. Unlike Burda, I used the fabric with stripes in a vertical fashion. I thought vertical stripes seemed more beautiful on this fabric.
Bu sefer çok daha kolay oldu biçme ve dikiş işleri. Gittikçe daha da alışıyorum dikişe. :)This time cutting and sewing were easier. Through time, I am getting used to this kind of job.

2 yorum:

  1. çok yakışmış güle güle giyin...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Çok teşekkürler. İnsanın kendi yaptığı şeyi giymesi çok keyifli. Hakikaten güle güle giyiyorum :)

      Sil

***BLOG SAHİBİ OLMASANIZ BİLE YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ. "ADI/URL"Yİ SEÇTİKTEN SONRA "AD" KISMINA ADINIZI YAZIP "URL" KISMINI BOŞ BIRAKARAK "YAYINLA" YA TIKLAMANIZ YETERLİ!

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...