14 Eylül 2012 Cuma

Mini Bir Kırkyama Denemesi: Tatlı Kelebek- The First Attempt to Patchwork: The Sweet Butterfly


Bu benim ilk kırkyama denemem. Ee, biraz basit!  Ama ben kelebeği sevdim. Kırmızı, zaten sevilmez mi? Bir de içine mini çiçekli bir kılıf ve cepler dikti mi, tamamdır benim çantam. Sözler tamam, fotoğraflar konuşsun biraz da.
This is my first attempt to patchwork. I know, it is simple, however I liked the butterfly. The red, anyway isn’t it loved? Besides, sewing a tiny flower patterned case and small pockets inside, my bag was completed. The words have finished, now it is photos’ turn:


Artık kumaşları kestim ve etrafına overlok geçtim. -I cut the leftover fabrics and made overlock on them.
Sonra da parçaları birleştirdim ve : Tatlı kelebek- Then I collected them, and:  The sweet butterfly.
Bu sefer çantam 3 boyutlu :) Now my bag is 3D :)
Sağlam bir malzeme kullandım sapında. I used a strong material as handles.
Kılıfı dışarıya doğru döndürdüm. I turned out the case a bit.
Bu da iç görünüm. This is the appearance of innerside.


7 Eylül 2012 Cuma

Doğum Günü Elbisem

Bu bembeyaz elbise benim doğum günü hediyem. Kimden mi, peki? Tabii ki kendimden. Aslında şu sıralar canım dikiş dikmeyi istemiyordu ama kendimi mutlu etmek istedim. Gerçekten de hediye olduğunu hissettirdi bu elbise bana. İlk defa dikiş dikerken sökmek zorunda kalmadım. Gerçi minicik bir sökme işlemi oldu ama ötekilerin yanında hiç adı bile anılmaz.
This white dress is my birthday gift. From whom? Of course, from myself. Honestly, even though I didn’t want to sew recently, I wanted to make myself happy. This dress really made me think that it was a gift because I didn’t have to unsew for the first time. In fact I unsewed a little part but compared to previous ones it was nothing to talk about. 
Elbisemin önden ve yandan görünüşü böyle: 
That’s how my dress is seen from the front and by side:

Kumaşı Cuma pazarından almıştım. Kalın bir kumaş ve kendinden desenli. Model olarak Burda’nın Ocak sayısından bu modeli seçtim. (Sayı: 2012/01, Model:120) Diktikten sonra da anladım ki böyle kalın bir kumaşla çok fazla model seçeneğim yokmuş.
I’ve bought the fabric from Friday Bazaar. It is thick and originally designed. I’ve chosen a pattern from January issue of Burda. (Issue: 2012/01, Pattern: 120) After sewing, I noticed that I anyway hadn’t had too many options for such a thick fabric
Bu arada bloğumu başından beri takip edenlerin bildiği üzere Şubat ayında bir dikiş makinesi alıp dikişe başladım. Öncesinde de hiçbir deneyimim yoktu. Sonra da bir kursa falan gitmedim. Başından beri bu süreçte marifetli blog yazarlarını takip etmek, makinenin kitapçığını tekrar tekrar okumak ve Singer’in Dikiş kitabını açıp bilgi almak bana yol gösterdi. Ama asıl (Herhalde birçok kişi buna katılacaktır.) yol gösterenim Burda dergisi. Kendimce açıklamalarını anlayabiliyorum ama hala anlayamadığım birkaç şey var. Onlardan biri de bu elbiseyi dikerken çıktı karşıma. Bu resimlerde 3 ve 6 numaralı parçalarda aşağıya inen bir ok işareti var. Bu ne demek oluyor? Bilenler bilgi verebilirler mi acaba?
Meanwhile, as the ones who have been following since the beginning know, I bought a sewing machine on February and started to sew although not having any previous experience. After then I didn’t attend to any sewing course. Since the beginning I’ve been benefiting from the experienced bloggers, the booklet of my machine and the sewing book of Singer. However, the ultimate helper of mine is Burda magazine (I guess most of you will agree with me.) I can cope with the explanations in it. But still there are something that I can’t understand. I faced with one of them while sewing the dress. There is an arrow on the 3th and 6th part. What does it mean? Would you like to explain it, please?


BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...