5 Eylül 2013 Perşembe

Geyikli Elbise- The Deer Patterned Dress

Mahçup bir şekilde “sfer”ime geri döndüm. Mahçupluğum “geliyorum” deyip deyip ortalıktan kaybolmamdan. Geçerli bir mazeretim de yok tatillerden başka. Gerçi yurtiçi/dışı geziler beni bayağı bir dağıttı, orası doğru da, tek başına bir sebep değil. Asıl dikiş/blogdan uzaklaşmamın nedeni motivasyonumun aşırı düşük olması. Biliyorsunuz tamamen el yordamıyla başladım ben dikişe. Başlangıçta bayağı bir güveniyordum kendime ama sonunda eğitim almadan iyi olmanın çok zor olduğu sonucuna vardım. Yaptığım hiçbir şey düzgün olmuyor. İlla bir kusur var :(
 I feel a bit embarrassed because I couldn’t keep my word that I would share many posts with you while coming back to my “sphere” . My only excuse seems my vacations. I was really very unorganized because of them. However, the actual reason for my negligence for the blog/sewing is my demotivation  for sewing because I strongly believe that I can't learn sewing properly without attending to a course . I always have lots of defects in my sewings:(

Böyle sebeplerden dolayı hiç yazmak istemezken ara ara neden yazmadığımı soran mailler almak hakikaten hem şaşırttı hem de sevindirdi beni. Benim de yaptıklarımı merak eden, yeni dikişlerimi görmek isteyen birileri varmış. Ağzım kulaklarıma varmadı desem yalan olur:)

 I was very reluctant to post something due to the reasons I've mentioned above, however, I’ve taken some mails asking me where I was. Knowing that some people wonder about my next post made me both surprised and happy. 
 Bu elbisenin bütün kusurlarını saymayayım şimdi ama en göze çarpan gevşek yakası. Tabii bir de eteğin bir tarafının uzun, bir tarafının kısa olduğunu söylemem lazım. Nasıl oluyor da defalarca ölçtüğüm ve dikerken hiçbir şeyi değiştirmediğim halde sonuç böyle oluyor anlayamıyorum. Gerçi 2 gün emek verdiğim elbisem sonuçta çok iyi olmadı diye bir kenara mı attım? Asla :) N'olursa olsun giydim bir kerecik :)
I won't mention about all the mistakes I made but two big mistakes should be written here: First one is the extra loose collar, second one is the unproportional edges. Nevertheless, despite of all the defects, I wore my dress because it took two days of mine to complete this dress. It's my labor :)7 yorum:

 1. Kusurları hiç görme, hiç belli olmuyor zaten.
  Ben de yazın başında elbise dikeyim dedim. (kırk yılda bir) En basit modellerden birini seçtim. Kestim, diktim. Sıra geldi yakaya. Öyle yaptım, böyle yaptım yaka kısmı içime sinmedi. Bıraktım elbiseyi kenara.
  Geyikli kumaş çok hoş yalnız, nerden aldın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Laçin Tenel'in sık sık bahsettiği Ümraniye'deki kumaşçılardan aldım. Aldığım kumaşlardan en sevdiğim buydu. Ben de kusurları senin dediğin gibi görmeyerek giyiyorum.

   Elbise güzel olmuştur da dikerken kçük bir sıkıntı da çıksa insan hemen soğuyor ondandır :)

   Sil
 2. Bende aynı dertten muzdaribim. Elimi ayağımı çektim. Birsürü bahane yaratıyorum ama şunu farkettim. Benimle birlikte dikişe başlayanlar şimdi ooo. Bu iş içindeki dikmek-atmak kısmı ders kısmı oluyor. Yoksa ben kursada gittim. Hocam profosyonel. Bir etek diktik görme. Rezil. Ben şimdi ondan daha iyiyim. Yapa yapa öğreneceğiz. Hatta şimdiki taktiğim bir modeli dikip olmadı diye birakmaktansa birdaha dikip hem işe alışmak hemde tam oturanı bulmak. Bakalım düşünmekten çok icraat yapmak lazım. Benim sorunum bu zaten. Yeni prensibim. Az düşün çok eylem yap.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim dikiş sürecinde ilk ve de en iyi öğrendiğim şey dikiş için çok sabır gerektiği. Hiç yılmamak lazım, başlarda çok iyiydim sabır konusunda da son zamanlarda işte : ) "Az laf çok iş" diye boşuna dememişler :)

   Sil
 3. Atrıca çokta güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 4. Sedacığım, elbisen pek güzel olmuş, sana da çok yakışmış... Kusurlarına gelince, ben resimlerden algılamadım böyle bir şey, belki de abartıyorsundur... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Aksine diktiklerimi fazla sevme eğilimim bile var, kusurları görmezden gelip toz kondurmam :) Ama işte diktikçe daha da iyi olsam diyorum da o da öyle kolay değil galiba.

  Sevindim beğenmene :))

  Sevgiler...

  YanıtlaSil

***BLOG SAHİBİ OLMASANIZ BİLE YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ. "ADI/URL"Yİ SEÇTİKTEN SONRA "AD" KISMINA ADINIZI YAZIP "URL" KISMINI BOŞ BIRAKARAK "YAYINLA" YA TIKLAMANIZ YETERLİ!

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...