27 Ocak 2013 Pazar

Siyah Elbise- The Black Dress


Hep aklımda olan bu elbiseyi dikmek için sonunda uygun bir zaman buldum. Dikmek hiç olmadığı kadar kolay oldu bu sefer. Üstelik dikişimin de geliştiğini bariz bir şekilde fark ettim.Neredeyse bir aydır hiçbir şey dikmediğim halde son dikişimin iyi olmasına çok mutlu oldum. Bir şey öğrenirken farkında olmadan gerşekleşen gelişime bayılıyorum.
Eventually I’ve found enough time to sew the dress I had been dreaming for a long time. Sewing was so easy unlike before. Besides I clearly noticed that I’ve improved in sewing. Although I didn’t sew recently, seeing the progress made me happy. I love proceeding unconsciously in learning.

Modelim Burda’nın 2012 Eylül sayısından.
The pattern is from 2012 September issue of Burda magazine. 
Sayı/Issue: 2012/09, Model/Pattern: 121
 Ortadaki kısımda kumaşın yüzünü, yanlarda ve arkada tersini kullandım. Çok kaliteli bir kumaştı. Çok güzel durdu.  
The middle part is the face of the fabric while I used the reverse part in the back side.It looked very well. 

7 Ocak 2013 Pazartesi

Yeni Yıl Kararları- The New Year WorkHer sene olduğu gibi bu yıl da, aldığım yeni kararlarla başladı. Bayağı uzun bir liste oldu bu sefer. Yapmam, geliştirmem ve öğrenmem gereken bir sürü şey var. Bunlardan biri de fotoğrafçılık, ama bilinenden biraz farklı. Benim istediğim kendi çapımda su altı fotoğrafçılığı. Bunun için ilk önce bir su altı fotoğraf makinesine ihtiyacımın olduğunu biliyorum. Ben de bunun için para biriktirmeye başladım. Hem de kumbarada :) Yani çocukça bir düşünce ama bu şekilde ufak ufak biriktirerek kendimi motive etmem daha iyi gibi geldi bana. Neyse uzatmadan gelelim yeni kararlardan doğan yeni çalışmalarıma.
Kumbaram peynir kutusundan. The money box is made of cheese box.
 As routine, I've taken new decisions about my life in new year. There are lots of things to learn, improve and do. One of them is learning photography. However, I desire underwater photography. So I know that I need a water-proof camera, and started to keep money for that. The method is a bit childish, but I'll keep my money in money box. I think waiting for my desire for months can be more motivating for me. Never mind,  here are the work as products of my new decisions.

Bu da bir zamanlar çay kutusuydu. Once upon a time it was a tea box.
 

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...