9 Şubat 2013 Cumartesi

Kahverengi-Siyah Elbise- The Brown-Black DressMalum, sezon indirimleri başlayalı bayağı oldu. Ben de yaklaşık bir ay önce indirim olur olmaz Yargıcı’ya gittim, istediğim birkaç şey için. Ve kahverengi bir elbiseyi çok beğendim. Tabii, artık bir şey alma aşamasındayken hemen ben bunu dikebilir miyim diye düşünüyorum. İyice inceledim elbiseyi ve ona benzer bir şey dikebileceğimi düşünüp almaktan vazgeçtim.
As known, sales have already begun. Nearly a month ago, I went to Yargıcı for some pieces I want as the sales began. I liked a brown dress. But nowadays, before buying something I figure out if I can do it or not. I looked at all the details of the dress and decided that I could do it myself and so gave up buying it.
Elimde Ümraniye’den alınmış kahverengi bir tüvit vardı. Önceden diktiğim bu elbisenin kalıbını da beğenmiştim. Ben de ona göre kumaşımı biçip başladım dikişe. Ancak  elbise şekillendikçe anladım ki diz boyu bana göre biraz kısa olmuş. Bu problemi ortadan kaldırmak için de gidip kumaşıma uygun siyah bir kumaş aldım. Uyumlu olması amacıyla kollara ve eteğe ekledim.
I’d bought a fabric from the shops in Ümraniye by that time. I decided to use the pattern I applied in this dress. I started to cut and sew my dress but unfortunately I noticed that the skirt was short according to me. To solve this problem, I bought a black fabric similar to the type of  brown fabric. I added it both arms and the edge of skirt for harmony.
 Elbiseyi dikerken de tesadüfen İpekyol’un outlet mağazasında boynumdaki kolyeyi gördüm ve hemen aldım. Aslında aklımda, kolyeyi kemer olarak elbiseye dikmek vardı. Ama sonradan, istediğimde farklı kolyeler kullanarak her seferinde farklı bir hava katabilirim düşüncesiyle kolyeyi kemer yapmaktan vazgeçtim. Olduğu haliyle yani kolye olarak kullandım.
I found this necklace while the sewing the dress was going on. I figured it out using as a belt. However, by then using it as necklace seeemed me more suitable since by wearing different necklaces, the ambiance of it could be changed.

                        
 Sonuç olarak, aklımdaki elbiseye yaklaşan bir şey diktim ama yine hatalarım oldu. Üst parçadaki pensleri aynen patronda olduğu gibi yaptım ama üst kısım benim için biraz bol oldu. Bu durumda ne yapmak gerekiyor? Pensleri derinleştirmek mi lazımdı acaba? Sizden bu konularda bilgi alabilirsem çok sevineceğim. Asıl ustalık burada başlıyor galiba. Patronu birebir taklit etmek bir yere kadar. Asıl marifet tam vücüda uygun dikebilmekte anlaşılan.
As a result, I sewed a dress closer to what I imagine, but I again made some mistakes. For instance, the darts in the front upper part was done in a total accordance with the pattern, neverthless it was a bit large for me. So what should I do to fix it according to my shape? I’ll be so glad if you help me with that point.

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...