14 Mart 2013 Perşembe

Kum rengi-Siyah- The Desert Sand-Black

Acaba ne diksem diye düşünmeyi, dergileri karştırıp model aramayı, sonra modele uygun kumaş için çarşı pazar dolaşmayı, dikim aşamasında karşılaştığım binbir güçlükle uğraşmayı nasıl özledim anlatamam. 2012'nin martında başladığım dikiş macerama yoğunluğu değişse de hiç ara vermeden bir yıl devam ettim. Sürekli bir şeyler dikme derdindeydim. Şimdiki durum ise iki ay oldu herhalde makinemi görmeyeli. Neyse işler güçler hafiflesin yine tam gaz devam edeceğim. Hem de renk renk baharlık elbiselerle :)
It is hard to explain how I missed thinking about what to sew, searching for patterns, going to shops for fabric and facing with lots of problems while sewing. I've regularly sewed since march of 2012. I was always trying to sew something. However, nowaadays, I can't find enough time to sew because of heavy work load. Neverthless it isn't the end of my adventure. I'll go on better a few months later.
Bu elbiseyi de yaklaşık iki ay önce diktim. Yakası bir tuhaf oldu ama düzeltmeye dediğim gibi zamanım kalmadığından öyle fotoğrafladım.
I sewed it two months before. Its collar wasn't well-fixed, but I couldn't find enough time to fix it. 
Üst parça Burda'dan bir modelden. Eteği ise kalıpsız biçtim.
The upper part was cut according to a pattern in Burda, the skirt is free style.

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...