29 Mayıs 2013 Çarşamba

Mum Eskitme Takı Kutusu- Accessoires Box with Antiquing Technique

Son aylarda el işlerini çok boşladım ama yavaş yavaş hem işlere hem de blog dünyasına dönüş yapıyorum.
I’ve recently neglected my hobbies and the blog, however it is time to return my hobby world. 


Böyle bir kutuya ihtiyacım vardı ve her zaman uyguladığım peçete aplike yöntemi değil de hiç denemediğim eskitme olmasını istiyordum. İşin kötü tarafı, bunun nasıl yapılacağını hiç bilmiyordum ve açıklayıcı anlatımı olan bir site de bulamamıştım. Ancak bir şeyi gerçekten isteyeni kim durdurabilir ki? Hemen bir hobi dükkanından gerekli malzemeleri temin edip araştırmaya koyuldum ve şimdiye kadar nasıl olduysa keşfedemediğim Hobi Vakti bloğunu buldum. Müthiş şeylerin olduğu bu blogdan eskitmenin nasıl yapıldığını öğrendim. Ama bir şeyi yaparken öyle sabırsız davranıyorum ki yapım aşamasında neredeyse hiç düşünmüyorum. Sanırım burada da bir hata yaptım ve mum eskitmede antiquing kullandım. Yani üzerini mumlayınca ve normal boyayla boyayınca ortada antiquing etkisi falan kalmadı. Neyse, benim istediğim mum eskitmeydi ve istediğim şeyi öyle ya da böyle elde ettim.

I wanted to use not napkin aplique technique which I usually use but antiquing technique which I hadn’t never tried, but I had had no idea how to do that since I couldn’t find a blog with clear explanations. However, who can prevent someone who desires something wholehearthly? Thus, I explored a blog called Hobi Vakti and learned how to use  this technique. I am so impatient when I start a new work that I made lots of mistakes. Nevertheless, regardless of the methods, the eventual appearance of the box was satisfying for me.
1. Normal ahşap boyayla iki kat boya. 2. Süngerle antiquing uygulama 4. Kuruyan ahşabı mumlama. 
Mumladıktan sonra tekrar boyayıp zımparalayıp bayağı bir eski görüntüsü verdiğim kutuya gül desenlerini de yapıştırınca vernikleme dışında işlem tamamlanmış oldu. 
After applying candle on surface it was painted two times and rubbed. It was eventually completed when rose designed stickers attached on it. 
5. İki kat boya uygulama. 6. Öndeki desen 7. Üst görünüm 8. Yan görünüm 

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...