14 Eylül 2013 Cumartesi

Etek Tadilatı- Skirt Alterations

Yine bir etek tadilatı oldu. Beyaz etek burada görüldüğü gibiydi. Bu hali içime pek sinmemişti. Ben de biraz daralttım biraz da kısalttım. Böylesi çok daha istediğim gibi oldu. Sizce nasıl?
I’ve made alterations for a skirt again. You saw the old version of the white skirt in this post. I didn’t like it very much so I made it narrower and shorter. I think it is better now. So what do you think?
  

5 Eylül 2013 Perşembe

Geyikli Elbise- The Deer Patterned Dress

Mahçup bir şekilde “sfer”ime geri döndüm. Mahçupluğum “geliyorum” deyip deyip ortalıktan kaybolmamdan. Geçerli bir mazeretim de yok tatillerden başka. Gerçi yurtiçi/dışı geziler beni bayağı bir dağıttı, orası doğru da, tek başına bir sebep değil. Asıl dikiş/blogdan uzaklaşmamın nedeni motivasyonumun aşırı düşük olması. Biliyorsunuz tamamen el yordamıyla başladım ben dikişe. Başlangıçta bayağı bir güveniyordum kendime ama sonunda eğitim almadan iyi olmanın çok zor olduğu sonucuna vardım. Yaptığım hiçbir şey düzgün olmuyor. İlla bir kusur var :(
 I feel a bit embarrassed because I couldn’t keep my word that I would share many posts with you while coming back to my “sphere” . My only excuse seems my vacations. I was really very unorganized because of them. However, the actual reason for my negligence for the blog/sewing is my demotivation  for sewing because I strongly believe that I can't learn sewing properly without attending to a course . I always have lots of defects in my sewings:(

Böyle sebeplerden dolayı hiç yazmak istemezken ara ara neden yazmadığımı soran mailler almak hakikaten hem şaşırttı hem de sevindirdi beni. Benim de yaptıklarımı merak eden, yeni dikişlerimi görmek isteyen birileri varmış. Ağzım kulaklarıma varmadı desem yalan olur:)

 I was very reluctant to post something due to the reasons I've mentioned above, however, I’ve taken some mails asking me where I was. Knowing that some people wonder about my next post made me both surprised and happy. 
 Bu elbisenin bütün kusurlarını saymayayım şimdi ama en göze çarpan gevşek yakası. Tabii bir de eteğin bir tarafının uzun, bir tarafının kısa olduğunu söylemem lazım. Nasıl oluyor da defalarca ölçtüğüm ve dikerken hiçbir şeyi değiştirmediğim halde sonuç böyle oluyor anlayamıyorum. Gerçi 2 gün emek verdiğim elbisem sonuçta çok iyi olmadı diye bir kenara mı attım? Asla :) N'olursa olsun giydim bir kerecik :)
I won't mention about all the mistakes I made but two big mistakes should be written here: First one is the extra loose collar, second one is the unproportional edges. Nevertheless, despite of all the defects, I wore my dress because it took two days of mine to complete this dress. It's my labor :)BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...