9 Ekim 2013 Çarşamba

Mini Gökkuşağı Çanta- The Little Rainbow Bag

Dikişe dönüş için böyle küçük bir çalışma yapmak iyi olur diye düşündüm. Zaten şu sıralar bu çantaya çok ihtiyacım da vardı. Model, çantalarına bayıldığım, ayrıntılardaki ustalığına özendiğim Nilüfer’in blogundan. Böyle adım adım nasıl yapıldığını gösterince ben de dayanamadım hemen kumaşı ayarlayıp başladım dikişe. Gerçekten fazlasıyla kolay oldu dikişi. Gerçi ben cep ve sap eklemedim, bu da işimi kolaylaştırdı.
I thought that making an easy sewing would be better to return my sewing world. Besides I was in need of this tiny bag. The pattern is from the blog of Nilüfer whose textile bags are adorable. I bought fabric and immediately started to sew this bag because her step by step explanation encouraged me to make it.  It was really easy for me. Meanwhile I didn’t fix any pocket and handle so it was easier.

 Peki, bu minik çanta ne işe yarayacak dersiniz? Sadece tek bölümü olan spor çantamda “organizer” işlevi görecek, kremler, tarak vb. güzelce içinde duracak.  
So what do you think about how it is used? I’ll use it as an organizer in my sport bag which has just one part.  


Kumaş İKEA’dan yine. Her gittiğimde dayanamayıp 50-60 cm. de olsa aldığım kumaşlardan biri.

The fabric is from IKEA as usual. It was one of the fabrics which I bought whenever I went to IKEA. 
2 Ekim 2013 Çarşamba

Yaşasın Sonbahar- Yuppie! It’s Autumn

Her ne kadar günler kısalmaya başladığında durumdan şikayetçiymişim gibi hissedip konuşsam da bugün –yani İstanbul’da sonbaharın hissedildiği ilk gün- bir kere daha anladım ki ben bu havaları çok seviyorum. Oh! Artık sıcaktan bunalmak, iş ertelemek, tembellik yapmak yok : ) Artık çalışma zamanı, ve bu bana kendimi çok daha iyi hissettiriyor.
Although earlier I complained about the days getting shorter, today as the first cold day in İstanbul I’ve understood that I love these kind of dark and cold weather. I won’t be depressed because of hot weather, postpone all stuff and get lost in laziness anymore. It is now time to work, so I definitely feel better.

Bu da ilk yapılacak  işle ilgili bir ipucu olarak gelsin : )
This is just a clue about my new sewing. : )


BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...