18 Kasım 2013 Pazartesi

Füme Elbise

Geçen sene, dikiş blog yazarlarının “Birlikte Dikelim” etkinliğinde seçtikleri modellerden biriydi bu elbise. Daha ilk gördüğümde çok beğenmiştim. Sonra da farklı kumaşlarla, farklı kişilerin ellerinden çıkmış  hâllerini görünce daha da bir sevdim.

Havaların mükemmel gittiği bu günlerde, böyle bir elbise, işte giymek için ideal diye düşünerek önce kumaşımı aldım. Sonra da Burda’nın geçen seneki ekim sayısından patron çıkarıp biçtim, diktim. Böyle kumaşları dikiş kolaylığı açısından çok seviyorum. Hiç kaymıyor ya da son dakika sürprizleri yaşatmıyor insana. Bu elbise içime çok sindi. Son diktiğim elbiselerdeki kusurlar biraz motivasyonumu düşürmüştü ama şimdi bunun sayesinde heves ve motivasyon yine tam gaz...
Burda/ Sayı: 10/2012, Model: 118A

10 Kasım 2013 Pazar

Yine Bir Etek Tadilatı

Ben eteklerin orasını burasını kesip değiştirmeyi çok sevdim galiba. Doğruyu söylemek gerekirse çok sevdiğimden değil de çok uğraştırmadan hemencecik bir şeylerin ortaya çıkıvermesi bana güzel geliyor. Bu etek eskiden bir elbiseydi. Alelacele karar verip dikişine başladığımdan elbise hâlini fotoğraflamak aklıma gelmedi. Üst tarafı krem rengi gömleğe benzer bir parçaydı, alırken neyi düşümdüm bilmiyorum ama elbiseyi hiç sevemedim, renginden ötürü. Çözümün ne olduğunu öğrendim artık J İstemediğin yeri kes, at; gerisi kolay. Bir gizli fermuar bir de astar… Bence bu hâli çok daha kullanışlı oldu. Sizce nasıl?

BuNLar Da VaR!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...